Kredyt bankowy na początek działalności gospodarczej

pożyczki

Założenie własnej firmy jest poważnym przedsięwzięciem, które wiąże się z licznymi wydatkami. Jednym ze sposobów na ich sfinansowanie jest kredyt bankowy. Niemal każdy bank oferuje kredyt na start dla nowych firm z atrakcyjnymi warunkami kredytowania.

Bardzo ważne jest, że o taki kredyt właściciel nowo powstałej firmy może wnioskować już w pierwszym dniu podjęcia działalności gospodarczej. Dzięki temu koszty wygenerowane podczas pierwszego miesiąca prowadzenia własnej firmy będą mogły zostać pokryte z uzyskanej sumy. Jest to sytuacja bardzo dogodna dla wielu początkujących przedsiębiorców, ponieważ niewielu z nich posiada odpowiednie środki, aby utrzymać biuro i zatrudnić personel.

Dobry kredyt na start dla nowych firm powinien posiadać również inne cechy, które sprawią, że młodzi przedsiębiorcy będą chętniej sięgali po takie instrumenty finansowe. Dużą uwagę należy przykładać do okresu kredytowania. Z reguły jest on zależny od pożyczonej kwoty. Wiele banków oferuje produkty, które można spłacać nawet przez dziesięć lat. Jeżeli zostanie do tego dodane niskie oprocentowanie oraz niewielka prowizja, nowi przedsiębiorcy z pewnością sięgną po taki kredyt.

Jakie dokumenty przy ubieganiu się o kredyt bankowy?

Przy wnioskowaniu o kredyt na otwarcie firmy, przedsiębiorca powinien przedstawić instytucji udzielającej kredytu szereg dokumentów. Przede wszystkim niezbędne jest opracowanie biznesplanu – ciekawy pomysł, przeanalizowany pod kątem szans i zagrożeń, może łatwo przekonać pracownika banku, aby wydał pozytywną decyzję kredytową. Z uwagi na to, że udzielane kwoty z reguły są znaczne, niezbędne będzie zabezpieczenie kredytu – na przykład na nieruchomościach należących do firmy bądź wchodzące w skład majątku osobistego przedsiębiorcy. Ponadto nie powinien on zalegać z żadnymi płatnościami oraz przedstawić wpis firmy do odpowiedniego rejestru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*