PlayStation 4 deklasuje konkurentów na rynku konsol do gier

PS 4

Najnowsza konsola PlayStation 4 już trzeci rok z rzędu jest liderem sprzedaży na rynku konsoli do gier. Według szacunków producenta, obecnie PS4 jest najchętniej kupowaną konsolą w każdym europejskim kraju. Eksperci przewidują że dominacja Sony będzie tylko rosnąć.

Niewątpliwą zaletą wydanego w 2013 roku sprzętu jest stosunkowo niska cena, trwałość oraz szeroki dostęp do ogromnej liczby gier. Oprócz tego zastosowano w nim nowoczesny odtwarzacz Blue-ray, kompatybilny z DVD, który jest dobrą alternatywą dla odtwarzaczy kupowanych dodatkowo do telewizora. Oczywistym plusem jest zapewnione długoletnie wsparcie producenta, co widać po poprzedniczce PS 4, na którą mimo upływu lat nadal wydawane są różne popularne tytuły.

Inne zalety PlayStation 4

Do wszystkich tych zalet, należy dodać jeszcze dodatkowe akcesoria, takie jak PlayStation Move, czy genialny kontroler DualShock. Niestety, produkt posiada kilka wad. Za największą można uznać wysokie ceny nowych gier, lecz są one i tak niższe niż u konkurencji. Z tych właśnie przyczyn PS 4 można polecić praktycznie każdemu, kto szuka dobrej wirtualnej rozrywki.

Powyższe zalety zapewniły PS 4 pozycję lidera sprzedaży i zapewne stan ten będzie trwał jeszcze przez wiele lat. Sony stworzyło bardzo dobry produkt, którego nie da się zdeklasować bez wprowadzenia nowej generacji konsol, a nic nie wskazuje by miało to nastąpić w niedalekiej przyszłości, co na razie pozwala, szefostwu japońskiego giganta, spać spokojnie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*